KLAIPĖDOJE DAUGYBĖ TECHNIKOS, ŠVIESŲ IR ŽVAIGŽDŽIŲ. REŽISIERIUS EMILIS VĖLYVIS FILMUOJA PAJŪRYJE.

Emilis Vėlyvis atvyko į Klaipėdą ir pradeda filmuoti 6-ių dalių mistinį detektyvinį trilerį „Vilko Gomurys”, jame – pasaulinės žvaigždės Ingeborga Dapkūnaitė, Edward Holcroft, Tommi Korpela, taip pat ir ryškūs Lietuvos aktoriai Agnė Šataitė, Ieva Andrejevaitė, Giedrius Kiela, Jurgita Jurkutė-Širvaitė, Vytautas Rumšas, Vytautas Kaniušonis, Gelminė Glemžaitė, Mindaugas Papinigis ir kt.

Anksčiau E. Vėlyvio vardas kino industrijoje buvo siejamas tik su juodomis komedijomis. Vaizdo, garso ir turinio kokybe bei pasakojimo drąsa išsiskiriantys šio režisieriaus filmai sulaukė pripažinimo ne tik Lietuvoje. Viena sėkmingiausių jo komedijų – „Redirected“ (2014 m.), kurioje ryškų vaidmenį sukūrė Holivudo žvaigždė Vinnie Jones. 

Tačiau praeitų metų rudenį pristačius detektyvinį trilerį, nuominuotą Sidabrine Gerve žiūroviškiausio kino filmo kategorijoje „Piktųjų Karta” , režisierius Emilis Vėlyvis imtas vadinti ir detektyvų meistru.

„Tai ne aš detektyvą, o detektyvas mane pasirinko. Ilgai aš laukiau galimybės kurti detektyvus, – sako E. Vėlyvis. – Žiauriai mėgstu šį žanrą. Didžiausią įspūdį padarė Agatha Christie, žinoma, o paskui ir visi modernios detektyvinės dramaturgijos serialai. Išskirčiau „True Detective“, „The Outsider“, „Fargo“ ir daugelis kitų.

2023 m. Rugsėjo 18 d. pradėtas filmuoti antrasis režisieriaus detektyvas, kriminalinė-mistinė drama  „Vilko Gomurys“, filmavimo darbai ankstų pirmadienio rytą prasidėjo Klaipėdos laivų kapinėse, vėliau komanda persikėlė į Klaipėdos senamiesčio širdyje esančio buvusio karališko pašto patalpas, kur specialiai kino filmui yra sukurtos ir pastatytos dekoracijos, filmavimai vyks Klaipėdos dramos teatre, uosto terminale, keliuose restoranuose, įvairiose Klaipėdos gatvėse.

Aš žaviuosi Klaipėdos miestu nuo vaikystės, niekada nebuvo progos čia filmuoti, tad šį kartą dar nepradėjęs rašyti scenarijaus, jau žinojau, kad veiksmas rutuliosis būtent čia. Tai ypatingai kinematografiška, mažai išnaudota lokacija kine. Klaipėdos architektūra yra išskirtinė, o jūra priduota mistikos ir dramos rudenį – teigia režisierius Emilis Vėlyvis.

Lietuvių detektyvo filmavimo grupė Klaipėdoje filmuos net mėnesį, skeldama filmavimo darbus į du etapus, savaitę rugsėjį ir tris savaites lapkritį, nes taip diktuoja kino filmo scenarijus, kuriam reikalingas ne tik uostamiestis, bet ir skirtingas sezoniškumas.

„Vilko Gomurys” tai psichologinis detektyvas, kurio mistinis istorijos leitmotyvas atskleidžia įvairiasluoksnius tarpusavio uostamiesčio gyventojų kultūrinius santykius, bei kolektyvinės pasąmonės archetipus šiandieninėje visuomenėje. 

Kūrinio istorijos pagrindą sudaro vienas už kitą keistesni uostamiestyje gyvenantys personažai, kuriuos netikėtai apjungia vienas makabriškai žiaurus įvykis. Netrukus pradeda aiškėti įvairios gyventojų paslaptys, kurios netiesiogiai suponuoja bendrą konfliktinę ir pakankamai mistinę atmosferą keliuose istorijos siužetuose. Siužeto pagrindinę ir probleminę ašį sudaro G. Jungo „sielos atradimo iš naujo” psichoanalitinė idėja, vedanti istorijos herojų nuo patologiškai nusikalstamos prigimties iki aiškiai išreikšto mirties instinkto. 

Mistinį detektyvinį trilerį „Vilko Gomurys“ remia Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos, partneriai LRT, Telia

Premjera Lietuvoje numatoma 2025-ųjų sausio mėnesį. 

Filmavimo darbai vyks Klaipėdoje, Vilniuje, Elektrėnuose, Kaišiadoryse, Nemenčinėje. 6-ių dalių mistinį detektyvinį trilerį  „Vilko Gomurys“ kuria kompanijos VŠĮ „Kino Kultas“ prodiuseriai, Asta Liukaitytė ir Daiva Varnaitė – Jovaišienė, scenarijaus autorius ir režisierius – Emilis Vėlyvis, operatorius – Feliksas Abrukauskas (LAC), dailininkas – Ramūnas Rastauskas, kostiumų dailininkės – Jolanta Rimkutė ir Dovilė Cibulskaitė.