,,NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ kūrybinės kino dirbtuvės įgauna pagreitį!

Rugsėjo 16 d. LMTA Klaipėdos fakultete startavo išskirtinės dokumentinio kino dirbtuvės. Penktąjį kartą Klaipėdoje vienintelį tokio tipo projektą organizuoja Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius (AMII). 

Klaipėdos miestui sukanka 770 metų, todėl minint uostamiesčio gimtadienį pasirinkta kūrybinių dirbtuvių tema – Klaipėdos kontrastai. Dalyviai, suformavę kūrybines komandas, filmuos trumpametražius dokumentinius filmus, kuriais sieks atskleisti Klaipėdos miesto kultūrinės ir architektūrinės įvairovės žavesį.

,,NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ prasidėjo nuo koordinatorės Džiugintos Gabrielės Radavičiūtės įvadinės paskaitos apie projekto ypatumus, po kurios sekė Marijos Stonytės paskaita: Dokumentinis kinas: kaip užfiksuoti nematomą? Dokumentinio kino režisierė dalyvius supažindino su  dokumentinio kino specifika bei šiam žanrui būdingas filmavimo technikas, kurias dalyviai galės panaudoti savo filmų kūrimo procese. Susitikimo su Klaipėdos kino biuro vadovu Tomu Jašinsku metu kūrybinių dirbtuvių dalyviai iš arčiau susipažino su unikaliomis ir dar kino kameroje neužfiksuotomis Klaipėdos lokacijomis. Pirmojo pitchingo metu, dalyviai pristatė savo dokumentinių filmų idėjas, diskutavo su mentoriais ir vystė savo filmo konceptą. Jau greitai Klaipėdos gatvėse galėsite pastebėti jaunųjų kūrėjų komandas darbo įkarštyje!

Vėliau dalyviai tęs savo kelionę montažo, garso ir vaizdo post-produkcijos kelyje. Tam, kad kūrybinis procesas vyktų sklandžiai, viso projekto metu dalyvius konsultuoja kino industrijos profesionalai: operatorius Ričardas Rutkauskas, montažo režisierius Modestas Endriuška, režisierė Inesa Kurklietytė, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis, o taip pat ir projekto lektorė, režisierė Marija Stonytė.

Galutiniai kūrybinių dirbtuvių darbai – trumpametražiai dokumentiniai filmai bus pristatomi atviroje kino peržiūroje rugsėjo 24 d. 18 val. ,,Klaipėdos kultūros fabrike“. Įėjimas nemokamas.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ Medijų uostas, VšĮ Culture Bridge, Klaipėdos kino biuras, Klaipėdos kultūros fabrikas.